Fall 2020 Declarations
Proposed Club Team Division
B9
1 D3 TERNOPIL S.C. U9 B9
2 D3 MANCHESTER S.C. MSC 2012 B9
3 D3 EAGLES SELECT S.C. 2012 Boys B9
4 D3 PERRY S.C. Perry United B-12 B9
5 D3 NEW PHILADELPHIA Y.S.A. U9 Boys B9
6 D3 ROOTSTOWN S.C. Rootstown U9 Coed B9
7 D3 ROOTSTOWN S.C. Rootstown U9 Coed B9
8 D3 EAGLES SELECT S.C. 2012/2013 Boys B9
9 D3 EAGLES SELECT S.C. 2012 Girls B9
10 D3 CANTON SOUTH S.C. 2012 Boys B9
B10
1 D3 S PERRY S.C. Perry United B-11 B10
2 D3 S NEW PHILADELPHIA Y.S.A. U10 Boys Red B10
3 D3 S CANFIELD F.C. / MVS 2011/12 Boys B10
4 D3 S NEW PHILADELPHIA Y.S.A. U10 Boys Black B10
5 D3 S DOVER S.A. Hanhart B10
6 D3 S DOVER S.A. First Federal B10
7 D3 S WATERLOO S.A. U10 B10
8 D3 S SEBRING WEST BRANCH S.L. Warriors Elite Boys U10 B10
1 D3 N BAY SC U10 Boys Red B10
2 D3 N MANCHESTER S.C. MSC 2011 B10
3 D3 N ALPHA SC U10 Boys B10
4 D3 N AKRON INNER CITY S.C. Akron Inner City Fire B10
5 D3 N COVENTRY Y.S.O. U10 Comets B10
6 D3 N LIGHTNING S.C. Lightning U10 B10
B11
1 D1 TERNOPIL S.C. U11 B11
2 D1 BAY SC U11 Boys Red B11
3 D1 AKRON METRO F.C. Nemesis B11
4 D1 SEBRING WEST BRANCH S.L. Warriors Elite Boys U11 B11
5 D1 AKRON METRO F.C. Lancers B11
1 D3 AKRON INNER CITY S.C. Akron Inner City Tigers B11
2 D3 COVENTRY Y.S.O. U11 Comets B11
3 D3 DOVER S.A. Progressive Foam B11
4 D3 NORTHWEST U11 Boys B11
5 D3 ROOTSTOWN S.C. Rootstown U11 Boys B11
6 D3 AKRON METRO F.C. Strikers B11
7 D3 MANCHESTER S.C. MSC 2010 B11
8 D3 EAGLES SELECT S.C. 2010/2011 Boys B11
B12
1 D2 DOVER S.A. ComDoc B12
2 D2 CANFIELD F.C. / MVS 2009/10 Boys B12
3 D2 NEW PHILADELPHIA Y.S.A. U12 Boys B12
4 D2 ALLIANCE COMMUNITY S.C. ACSC B12 Black B12
5 D2 ALLIANCE COMMUNITY S.C. ACSC B12 Yellow B12
1 D3 MANCHESTER S.C. MSC 2009 B12
2 D3 ROOTSTOWN S.C. Rootstown U12 Coed B12
3 D3 WATERLOO S.A. U12 B12
4 D3 COVENTRY Y.S.O. U12 Comets B12
5 D3 LIGHTNING S.C. Lightning U12 B12
6 D3 ALPHA SC U12 Boys B12
7 D3 CANTON SOUTH S.C. 2009 Boys B12
B13
1 D3 TERNOPIL S.C. u13 B13
2 D3 DOVER S.A. DSA MPS B13
3 D3 NEW PHILADELPHIA Y.S.A. U13 Coed B13
4 D3 AKRON METRO F.C. Cobras B13
5 D3 MUSTANGS JR S.A. / TUSLAW Tuslaw Mustangs B-08 B13
6 D3 CARDINAL S.C. U13 Co-Ed B13
7 D3 SEBRING WEST BRANCH S.L. Warriors Elite Boys U13 B13
B14/15
1 D1 TERNOPIL S.C. u15 B14/15
2 D1 AKRON METRO F.C. United B14/15
3 D1 CANFIELD F.C. / MVS 2006/07 Boys B14/15
4 D1 CARDINAL S.C. U15 BOYS WHITE B14/15
5 D1 DOVER S.A. B14/15
6 D1 DOVER S.A. B14/15
1 D3 CARDINAL S.C. U15 CO-ED RED B14/15
2 D3 AKRON METRO F.C. Warriors B14/15
3 D3 ALPHA SC U13/14 Boys B14/15
4 D3 AKRON INNER CITY S.C. Akron Inner City Thunders B14/15
5 D3 MANCHESTER S.C. MSC 2007 B14/15
6 D3 ROOTSTOWN S.C. Rootstown U15 Boys B14/15
7 D3 WATERLOO S.A. U15 B14/15
8 D3 COVENTRY Y.S.O. U12 Cometw B14/15
9 D3 LIGHTNING S.C. U14 B14/15
10 D3 ST HILARY SOCCER Sabers B14/15
G10
1 D2 CANFIELD F.C. / MVS 2011/12 Girls Red G10
2 D2 CANFIELD F.C. / MVS 2011/12 Girls Black G10
3 D2 EAGLES SELECT S.C. 2011 Girls G10
4 D2 CARDINAL S.C. U10 Girls G10
5 D2 NEW PHILADELPHIA Y.S.A. U10 Girls G10
6 D2 DOVER S.A. Wayne Door G10
G11/12
1 D2 ALLIANCE COMMUNITY S.C. ACSC G12 G12
2 D2 BAY SC 2010 Girls G11
3 D2 CANFIELD F.C. / MVS 2010 Girls G11
4 D3 DOVER S.A. Dr. Chismar G11
5 D3 ROOTSTOWN S.C. Rootstown U11 Girls G11
6 D3 EAGLES SELECT S.C. 2009/2010 Girls G11
7 D3 NEW PHILADELPHIA Y.S.A. U12 Girls G12
G13
1 D2 CANFIELD F.C. / MVS 2008/2009 Girls G13
2 D2 KENT S.C. Crew G13
3 D2 DOVER S.A. Dirction Credit Union G13
4 D2 MUSTANGS JR S.A. / TUSLAW Tuslaw Mustangs G08 G13
5 D2 BAY SC 2010 Girls G13
G14/15
1 D2 ALLIANCE COMMUNITY S.C. ACSC G15 G14/15
2 D2 EAGLES SELECT S.C. U15 Girls G14/15
3 D2 WOODRIDGE S.C. U15 Girls G14/15
4 D2 ROOTSTOWN S.C. Rootstown U15 Girls G14/15
5 D2 SEBRING WEST BRANCH S.L. Warriors Elite Girls U14 G14/15
6 D2 DOVER S.A. G14/15
7 D2 DOVER S.A. G14/15